ירון, היס"מ השכונתי

פורסם: 11/09/2010 ב-נווה שאנן - כללי

יום שישי, ראש השנה, שלוש לפנות בוקר.

הגעתי לגינת לוינסקי מעט מאוחר מידי. שוטרי יס"מ של תחנת המשטרה החדשה כבר פיזרו את רוב הפליטים ההומלסים מהגינה וכעת הם ניסו לתפוס את הסוררים שנשארו בעקשנותם ולא הבינו על מה כל ההמהומה – הרי אין להם לאן ללכת. בטח בלב, אותם סוררים אומרים תפילה קטנה נוסח לשנה הבאה תחת קורת גג.

שוטרי היס"מ פיזרו בעקשנות את האחרונים, והפליטים המגורשים לקחו את פיסות הקרטון עליהן הם יושנים והתיישבו במדרכה הנושקת לגינה מתוך ציפייה שהשוטרים ילכו והם סוף סוף יוכלו ללכת לישון. השוטרים עמדו ליד המכונית שלהם מספר דקות ולאחר מכן נכנסו למכונית הסמויה שלהם ונסעו. לאחר כמה דקות הפליטים החלו לחזור לגינה, בכדי לתפוס שוב מקום לשינה.

אך זה היה מהלך שנדון לכישלון – לאחר דקות הניידת הסמויה חזרה, וממנה שוב יצאו שוטרי היס"מ שנראו נחושים הלילה "לנקות את הגן מהמטרד". למרות שעמדתי על הדשא האסור שוטרי היס"מ לא פנו אלי, כנראה האשכנזיות שלי לא התקשרה להם לקלסתרון של "המטרד". רק אחרי ששמעתי את ירון, אחד משוטרי היס"מ מדבר ספק אל עצמו ספק אל מצפונו כי הוא עושה את זה למען הילדים שיוכלו עכשיו לשחק בגן,החלטתי לפנות אליו.

ירון מסתובב באיזור כבר שנתיים לדבריו, ובערב הזה נראה מלא ייאוש. הוא מחזיק פנס שחור ארוך בידו האחת ומנסה להילחם בהומלסים בנקודת האור אשר הפנס מפיק, כאילו אם יאיר עליהם מספיק הם יתפוגגו ויעלמו. מה אתם עושים כאן? שאלתי וירון ענה כי אנשים התלוננו שהם מפחדים והם כאן כדי להבטיח שילדים יוכלו לשחק במתקנים. תהייתי לגבי כמות הילדים שמשחקת במתקנים לפנות בוקר קיבלה תגובה קרירה וכך גם תהייתי איפה אותם הומלסים יבלו את הלילה אם לא הדשא השכונתי. לבסוף אמר "הממשלה אחראית" היא זו שהביאה אותם.

הוא התרחק ממני בעודו ממשיך להאיר על מבקשי המקלט עם הפנס. מגרש אותם שוב מהגינה אל המדרכה הסמוכה לגן עמוק בתוכו בטח מבין איך נראה מהצד. אבל ההצגה חייבת להימשך.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s