מה מסתירים השוטרים בנווה שאנן?

פורסם: 09/10/2010 ב-מהתקשורת

מתוך עיתון העיר 8.10.2010
בלוגר שתיעד אותם ברחוב עוכב לחקירה. החשד שהדביקו לו: המצלמה גנובה

הכתבה

אביב סלע בעל הבלוג טיוטות מנווה שאנן, המספר על החיים בין מהגרי עבודה ופליטים, הומלסים נרקומנים ובתי זונות, נעצר ביום שישי שעבר ועוכב לחקירה. העילה: הוא תיעד במצלמתו פעילות שוטרים סמוך לתחנת המשטרה החדשה בשכונה. סלע צילם אותם בעת פעילות שגרתית שקיימו ברחוב הר ציון ושכללה חיפוש במכונית. כשפנה ללכת, עיכב אותו שוטר מג"ב ושאל אותו לפשר מעשיו. "לאחר שהזדהיתי ועניתי לו שאני מצלם וכותב על השכונה, הוא התכופף אל התיק, לקח את המצלמה, הוציא אותה מהכיסוי ועיין בתמונות שצילמתי", מספר סלע, שרק בסוף האירוע גילה שהשוטר לא רק עיין בתמונות אלא גם מחק אותן. לדברי סלע בשלב ההוא נאמר לו שאסור לצלם פעילות משטרתית והוא הובל לניידת. אולי משום שלא קיימת תקנה חוקית האוסרת תיעוד שוטרים במרחב הציבורי, הוא נשאל על ידם אם יש לו קבלה המוכיחה שרכש את המצלמה כחוק. כאשר השיב שאין לו ("זו מתנה שקיבלתי לפני שנתיים מקרובי משפחה בחו"ל"), הודיעו לו השוטרים שהוא מעוכב בחשד להחזקת רכוש גנוב.

בתחנה ברחוב סלמה נערך חיפוש בחפציו. השוטרים כתבו דו"ח פעולה לסיכום האירוע וסלע התבקש לחתום. בהתאם לזכויותיו כתב בסעיף "תגובת החשוד" כי השוטרים חיטטו בחומר שצילם, ואז, לטענתו, חטף ממנו אחד השוטרים את הדוח. "הוא אמר לי שבא לו להכניס לי אגרוף ושהוא יראה לי מה זה להרוס דוח" מספר סלע, "ואז אזקו אותי באזיקים מכאיבים ואמרו לי שייבשו אותי בתחנה. השוטר מילא דוח חדש וכתב בו שאני מסרב לחתום". בתום המתנה ארוכה נחקר סלע על "החזקת רכוש גנוב, קיבל בחזרה את המצלמה (ללא התמונות), ובתום שלוש שעות בסביבות חמש בבוקר, שוחרר. ביום שני השבוע הגיש תלונה במח"ש.

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה:"השוטרים הגיעו למקום וערכו חיפוש ברכב חשוד. במהלך הפעילות המתלונן עמד בסמוך לשוטרים והתנהג בצורה מחשידה, דבר שעורר את חדש השוטרים. המתלונן נבדק, ונמצא שברשותו מצלמה. התנהגותו העלתה חשד כי מדובר ברכוש גנוב. החשוד סירב להתלוות לשוטרים ועל כן נעצר. לגבי טענותיו כי השוטר עשה שימוש במצלמתו – לא היו דברים מעולם"

חגי מטר

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s